Lazdijų kraštas: Žuvintas, Veisiejai ir dzūkiškos bandos!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į Lazdijų kraštą, aplankyti Žuvinto biosferos rezervatą, Matelių ir Veisiejų – Snaigynos apžvalgos bokštus, Veisiejų dvarą, ragausime gardžius kaimiškus blynus ir bulvines bandas bei susipažinsime su kitomis Lazdijų krašto įdomybėmis!

Vykstame link Žuvinto, turėsime galimybę iš arčiau pažvelgti į natūralios gamtos pasaulį. Pavasarį čia girdisi praskrendančių ir perėti suskridusių paukščių šurmulys, vasarą matyti jauniklius auginanti vandens sparnuočių karta, o rudenį Žuvinte apsistoja didžiuliai išskridimui pasiruošusių gervių būriai. Net ir žiemą Žuvinto biosferos rezervato gamtiniuose takuose pamatytumėt žiemojančius miško paukščius, žvėrių pėdsakus. Lankytojų centre susipažinsime su Žuvinto gamtos vertybėmis. Čia įrengta muziejaus ekspozicija, pasakojanti apie rezervato gamtą ir ežero evoliuciją. Ekspozicijoje susipažinsime su rezervatui būdingomis žvėrių, paukščių, žuvų rūšimis ir gamtiniais kompleksais. Sužinosime kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės, kaip saugoma rezervato gamta.

Pakeliui aplankome 15 m. aukščio Metelių apžvalgos bokštą, kuris yra tarp dviejų ežerų Metelių ir Dusios ežerų platybes.

Aplankome Veisiejų – Snaigynos apžvalgos bokštą, kuris stovi Kailinių kaime Snaigyno ežero šiaurės vakarinėje dalyje. Iš 15m aukščio apžvalgos bokšto galima grožėtis trimis ežero salomis bei kitoje pusėje atsiveriančia Veisiejų panorama.

Toliau vykstame į Varnėnus į vienkiemį ir čia puikioje ir jaukioje sodyboje mūsų lauks tradiciniai šio krašto kaimiški blynai, bulvinės bandos. (Rimos seklyčia, Lakštingalų 6, Varnėnų k.)

Pirmasis Lazdijuose mus pasitinka buvusio Veisiejų dvaro fligelis. Buvusio dvaro fligelis – vienas seniausių (XVIII a. pirmoji pusė) pastatų ne tik Veisiejuose, bet ir apylinkėse. Veisiejų dvaro rūmus pastatė Mykolas Masalskis, kuris taip pat užveisė parką, sodą. Veisiejų dvaro parkas – vienas seniausių parkų Lietuvoje, 2007 m. paskelbtas gamtos paveldo objektu. Ypatingas parke esantis 21 liepos ratas ir Veisiejų uosis.

Švč. Jurgio bažnyčia pagrindiniu fasadu atgręžta į centrinę Veisiejų aikštę. Veisiejų bažnyčia pereinamųjų iš baroko į klasicizmą formų architektūros paminklas, baigtas statyti 1817 metais. Bažnyčia, nors ir be bokštų, tačiau dėl stambaus tūrio ir aukštesnės vietos, kurioje ji stovi, tik pastačius tapo itin ryškia miestelio dominante, gerokai padidinusia jo poveikį aplinkai. Prieisime paminklinį akmenį esperanto kalbos kūrėjui Liudvikui Lazariui Zamenhofui. XVIII a. pirmoje pusėje Veisiejuose buvo leista apsigyventi žydams. XIX a. pabaigoje jau beveik 63 % (iš 1540) miestelio gyventojų sudarė žydai litvakai. Jie šaipėsi: „Kad ir kur akmenį mestum, jis visada pataiko į žydą“. Kas savaitę Veisiejuose būdavo turgūs. Valstiečiai į juos vykdavo ne tik parduoti, bet ir apsipirkti. Su jais žydams teko kalbėtis lietuviškai. Tokia tad buvo kalbinė aplinka, į kurią Veisiejuose XIX a. pabaigoje pateko jaunas gydytojas, tautų bendravimui sukurtos esperanto kalbos sumanytojas Lazaris Zamenhofas. Įdomu, esperantininkai iki šiol nesutaria, kurį iš miestų – gimtąją Balstogę, Veisiejus ar Varšuvą, derėtų vadinti esperanto gimtine.

Vykstame link Kapčiamieščio. Pakeliui aplankome Vainežerio dvaro parką ir buvusią dvaro vietą, kur pastatyta 2008m. menininko Evaldo Pauzos skulptūra 1831 m. sukilimo organizatorei – grafaitei Emilijai Pliaterytei. Emilija Pliaterytė – grafaitė, kilusi iš garsios Pliaterių giminės, 1831 m. sukilimo dalyvė, kapitonė, lietuviškoji Žana Dark, taip pat nacionaline didvyre laikoma ir Baltarusijoje. Emilija Pliaterytė – laisvės kovų simbolis, XIX a. didvyrė moteris. 2012-2013m. buvusio dvaro fragmentai atnaujinti, įrengti pasivaikščiojimo takai, laiptai, regyklos.Taip pat aplankome Vainežerio senovės gynybinius įtvirtinimus. Neabejojama, kad šie įtvirtinimai buvo naudojami karo su Švedija ir Rusija metais (1701-1721m.) Vietinių gyventojų dar yra vadinamas Justinava, Okopkos kalnu.

Užsukame į Kapčiamiestį, kur aplankome grafaitės Emilijos Pliaterytės kapą ir paminklą.

Po nepamirštamos ir įspūdžių kupinos dienos Lazdijų krašte vykstame namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos..
Į kainą neįskaičiuota:
 • Žuvinto rezervato lankytojų centras – 1,5 Eur/asm.
 • Kulinariniai pietūs – 8 Eur/asm. (dzūkiška banda ir mėtų arbata)
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.