Latviškasis Provansas: levandų ūkis, Lygatnė ir unikalūs Vėjinių urvai!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į Latviškąjį Provansą, aplanakyti levandų ūkį, Lygatnę ir unikalius Vėjinių urvus!

Ryte išvykstame iš Lietuvos.

Dažnai net neįtariame, kokių gamtos stebuklų galime aptikti kaimyninėje Latvijoje. Viena įdomiausių vietų – Gaujos Nacionalinis parkas, kuris nustebina lankytojus gausybe atodangų, urvų, kanjonų, neįtikėtinų formų olų, uolų, požeminių upelių ir ežerų gausa. Vaizdai privers užsimiršti, kad esate kaimyninėje valstybėje, nes tokie vaizdai artimesni kalnuotų kraštų gamtovaizdžiams.

Keliaujame aplankyti unikalių Vėjinių urvų. Pirmasis Ezerala urvas, o kitas – Upes urvas. Abu atrasti 1986 m. Tuo metu tai buvo tikra sensacija. Viename urve yra požeminis ežeras, o iš kitos išteka šaltinių upelis. Šioje vietoje matomos smiltainio atodangos ir įgriūvos. Visą tai pamatysime ir aplankysime vietinio gido lydimi*. Po ekskursijos pietūs gamtoje – valgysime ant laužo virtos sočios šiupinienės*.

Tęsiame kelionę į Latviškąjį Provansą, pirmąjį Baltijos šalyse ir toliausiai į šiaurę nutolusį levandų ūkį. Čia kvapniųjų levandų laukai užima net 4 hektarus ploto. Ūkio šeimininkė kviečia pavaikščioti po levandų laukus, nusifotografuoti. O ką jau bekalbėti apie svaiginantį gėlės aromatą, kuris išplinta daugelį kilometrų, ir apžavi kiekvieną atvykusį. Užmerkite akis ir įkvėpkite saldaus, truputį gaižaus levandų kvapo. O jeigu norite pajusti sodresnį levandos aromatą – perbraukite ranka per žydinčius krūmelius ir giliai įkvėpkite. Pasirodo, levandos ne tik kvepia ir turi spalvą, bet turi ir… garsą. Tikra tiesa – virš laukų girdisi tolygus bičių dūzgimas, kurių čia ne paprasčiausiai daug, o labai labai daug. Galėsite įsigyti suvenyrų sau ar artimiesiems – levandų pagalvėlių, eterinio aliejaus, hidrolato ir pan. Nepamirškite, jog levandų kvapas ramina, gerina miego kokybę.

Apsvaigę nuo levandų aromato vykstame į Lygatnę. Lygatnė priklauso prie gražiausių Latvijos gamtos kampelių Gaujos Nacionaliniame parke. Apsilankius Lygatnėje vietinio gido lydimi* pamatysime Lustūžį. Jis yra dešiniajame Lygatnes upės krante ir tęsiasi 250 m pasroviui, 50 m palei miško pakraštį. Plotas 4,5ha. Tai vertingas geologinis, geomorfologinis paminklas – smiltainio ola, kuri dominuoja Lygatnes centro panoramoje. Ant jo lengva užlipti laiptais, o nuo jo viršaus matyti visas Lygatnės centras. Žemiau uoloje yra vyno rūsiai.Aplankysime uoloje esančias olas ir vyno rūsius. Pageidaujantys galės įsigyti vietinės gamybos vyno.

Smagiai praleidę laiką keliaujame namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

PASTABA. Kelionių programos gali būti koreguojamos pagal užsakovo pageidavimus.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Levandų ūkis – apie 4 Eur/asm.
 • Lygatnė. Ekskursija „Lygatnės uolų paslaptys“ – apie 2 Eur/asm.
 • Lygatnė. Keltas per upę – apie 10 Eur grupei.
 • Vėjinių urvų ekskursija su vietiniu gidu – 3 Eur/asm. ir šiupinienė 3,5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.