Latgalos kraštas: Daugpilis – Agluona – Preili lėlių muziejus!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame į turiningą maršrutą po Latgalą. Nuo seno su kaimynais latviais mus sieja baltiškos šaknys, bendra etninė ir kalbinė kilmė. Keliaudami turėsime galimybę išgirsti latgalių istoriją, jų tradicijas, aplankyti įdomiausius kultūrinius bei gamtinius objektus.

Ryte išvykstame iš Lietuvos.

Pakeliui užsukame į Zarasus. Pasigrožime ežerais nuo Apžvalgos rato ir važiuojame į Latgalos sostinę, antrą pagal dydį Latvijos miestą Daugpilį. Iki 15 amžiaus šiame krašte buvo viena iš 8 Livonijos ordino valdytojų rezidencijų. O Daugpilio tvirtovė – vienintelis toks išlikęs XIX astatinys, juosiantis 150 ha teritoriją. Šiandien buvusiame Arsenalo pastate įsikūręs garsaus modernisto Marko Rotko, kilusio iš Daugpilio, muziejus ir Dailės galerija. Apžvalginė ekskursija po Daugpilio tvirtovę ir miestą. Aplankome Daugpilio istorinį centrą, Šventyklų kalvą, ant kurios įsikūrę katalikų, liuteronų, pravoslavų ir sentikių maldos namai.

Iš Daugpilio važiuojame į Preili, kur įkurtas autorinių lėlių muziejus. Čia galima ne tik pasigrožėti dailininkės Jelenos Michailovos sukurtomis lėlėmis, bet ir persirengti senoviniais rūbais, nusifotografuoti*. Kiekviena lėlė turi savo istoriją. Čia išvysime didelį paletą jausmų, įamžintų lėlių formose: besišypsančios, flirtuojančios, verkiančios, svajojančios ir kitokias emocijas reiškiančios gražuolės smalsiai stebi kiekvieną muziejaus lankytoją, dovanodamos, rodosi, tikrai nesumeluotą emociją. Įėję į muziejaus kiemą, pasijusite lyg patekę į pasakų pasaulį – pakelėje stūkso miniatiūrinės pilys, kuriose matyti maži žmogeliukai…Vos už kelių žingsnių tik ką matytos miniatiūrinės karietos virsta didžiulėmis karietomis, savo dydžiu tinkančios patiems lankytojams…

Preili miestelis garsėja ir savo sūriais, kurių galima nusipirkti firminėje parduotuvėje. Toliau važiuojame į Agluoną. Etnografinis Agluonos kraštas – Lietuvos karaliaus Mindaugo uošvija. Iš Agluonos buvo kilusi karaliaus žmona karalienė Morta. Manoma, kad šiame krašte 1263 m. rudenį Mindaugą ir jo sūnus Ruklį bei Rupeikį nužudė Treniotos vadovaujami suokalbininkai. Mindaugo kapo paslaptis tebejaudina praeities tyrėjus.

Apsilankome Agluonos Duonos muziejuje. Dalyvausite edukacinėje programoje “Duonos kelias“*. Duonos muziejaus šeimininkė Vija papasakos apie duonos kelią, pagarbą duonai, apie su duona susijusius senuosius latgalių ir kitų baltų genčių bei tautų papročius. Mūsų laukia sotūs latgališki pietūs (kaimiški užkandžiai, sriuba, troškinys, paslaptingas šio krašto saldėsis iš kaimiškos krosnies) su „šmachovkos“ – vietinės naminės degtinės – degustacija* O parduotuvėje galėsite įsigyti įvairių rūšių naminės duonos, ypatingų lašinių, paruoštų pagal latgališką receptą.

Atvykę į Agluoną aplankome skulptoriaus V. Gylikio 2015 m. sukurtą paminklą Karaliui Mindaugui ir Karalienei Mortai. Ir Aguonos baziliką*. Tai aukšta vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia. Bazilika garsėja 16 a. šventu paveikslu – Agluonos stebukladare Dievo Motina, kuriai savo prašymus ir padėkas palieka ir čia apsilankę turistai. Baziliką susilaukė jau dviejų Popiežių vizito. Prie Bazilikos trykšta Šv. Antano šaltinis. Nusiprausę jo vandeniu pasijusite sveikesni ir jaunesni.

Prieš palikdami Agluoną dar aplankome Karaliaus Kristaus kalną ir šalia esantį parką su daugiau kaip 50 skulptūrų ir 120 ąžuolų, 130 vaismedžių ir keliaujame namo.

Registracija tel. +370 637 53 161

PASTABA. Kelionių programos gali būti koreguojamos pagal užsakovo pageidavimus.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistinu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Preili lėlių muziejus – 2-3 Eur/asm. Apsirengimas 5 Eur/asm.
 • Agluonos bazilika – 1-1,5 Eur/asm.
 • Edukacinė programa “Duonos kelias“ ir latgališki pietūs – 12 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.