Karstinių ežerų kraštas – Biržai ir gurmaniški saldainiai su alumi!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į netolimą, bet labai turtingą Biržų kraštą, susipažinti su įspūdinguoju Astravo dvaru, išvysti karstinius ežerus nuo Kirkilų apžvalgos bokšto, susipažinti su išskirtine senovine technika, paskanauti saldainių su alumi ir patiems išsikepti duonos.

Pirmas mūsų sustojimas – žavingoji Biržų pilis. Biržų krašto muziejus „Sėla“ veikia Biržų pilies rūmuose, o nuo 2013 m. atidarytos ekspozicijos ir atkurtame arsenale. Iš buvusio didžiulio bastioninės tvirtovės komplekso atkurti arba restauruoti tik keli pastatai: rūmai, arsenalas, 2 parakinės (dar viena nerestauruota, viena sunaikinta); atkurtas tiltas, neblogai išlikę kiti gynybiniai įrenginiai (pylimai, bastionai, gynybinis griovys, rikiuotės aikštė). Muziejaus salėse esanti ekspozicija pasakoja apie krašto istoriją ir kultūrą. Tai sėlių ir žiemgalių archeologija, kunigaikščių Radvilų ir grafų Tiškevičių epocha, Biržų kraštas Rusijos imperijos valdymo, Nepriklausomos Lietuvos ir XX a. II pusės laikotarpiu. Daug dėmesio skirta Biržų krašto religinių konfesijų istorijai, raštijai ir menui, etnokultūrinei praeičiai. Muziejuje lankytojai gali pamatyti pirmąją Lietuvoje atstatytą autentišką XVII a. pab. koklinę krosnį.

Užsuksime į jaukią šeimos kavinukę, kur mus pasitiks tik Biržuose randamas rankų darbo skanėstas – juodojo šokolado saldainiai su nepaprastu įdaru – alaus skonio karamele viduje… Šeimininkė mums papasakos kaip gimė idėja pradėti gaminti tokį skanumyną ir kaip tiksliai ji juos gamina. Po pasakojimo galėsime įsigyti dėžutę supakuotų saldainių – tiks ir namams ir lauktuvėms…

Po gardžios pažinties su alaus saldainiais tęsime savo kelionę į dar vieną gerai žinomą Biržų krašto objektą – Astravo dvarą. 1811 m. kunigaikštis Dominykas Radvila pardavė Biržų žemes grafui Mykolui Tiškevičiui, tačiau tik 1844 m. po ilgų teisminių ginčų pirkinys buvo įteisintas Tiškevičiams. Šie sugriautos tvirtovės nebeatstatinėjo, o kitoje Širvėnos ežero pusėje įkūrė savo rezidenciją. 1862 m. Astrave grafai pastatė dviaukščius rūmus su belvederiniu bokštu. Itališkų vilų stiliaus rūmai yra viena gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų rezidencijų Lietuvoje. Pasivaikščiosime ir šalia rūmų esančiu ilguoju apžvalgos tiltu per seniausią dirbtinį ežerą, nuo kurio atsiveria ne mažiau kerintys vaizdai.

Toliau keliausime pasigrožėti nepaprasta Kirkilų karstinių įdubų panorama atsiveriančia nuo Kirkilų apžvalgos bokšto. Bokštas savo forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. Apžvalgos bokšto įrengimo tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su vienomis pagrindinių Biržų regioninio parko vertybėmis – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefu. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Susipažinę su stulbinančia Kirkilų karstinių įdubų panorama keliaujame į paskutinę mūsų kelionės stotelę – Sodeliškių dvaro sodybą, kuri mus pasitiks su įdomia pažintine ekskursija „Grūdo kelias“. Jos metu ne tik susipažinsite su buities dvaro bei technikos muziejumi, bet ir turėsime neįkainojamą galimybę patys išsikepti duonos. Pasivaikščiosime ir po čia pat įsikūrusį Technikos muziejų.

Po dienos kupinos gardžių įspūdžių, keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Biržų pilis su gidu – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems 2.5 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursija grupei apie 20 eurų).
 • Pažintinė ekskursija „Grūdo kelias“ – 7 Eur/asm. (dvaro sodybos gido ekskursija visai grupei 20 eurų).
 • Technikos muziejus – 4 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.