Kalėdomis kvepiantis Kupiškio kraštas ir Kūčių vakarienė!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į Kupiškio kraštą, kur ne tik susipažinsite su vienais žymiausių Kupiškio dvarų, bet ir su pačiu Kupiškio miesteliu, apsilankysime Uoginių kaimą garsinančiame Adomo Petrausko muziejuje, kur mūsų lauks ir nepaprasta Kūčių puota, kurioje galėsime pasisemti idėjų ir savo šventiniam stalui, bei namų puošybai švenčių laikotarpiu!

Pirmasis mūsų sustojimas bus žaviame Palėvenės (Komarų) dvare. Mykolas Komaras, bajorų Komarų iš Padniestrės palikuonis, 1654 m. įsikūrė Palėvenės dvare. Jo palikuonys Pauliankoje gyveno iki II pasaulinio karo. Šiuo metu XIX a. statyti rūmų pastatai atiduoti Komarų giminės palikuonims. Iki mūsų dienų išlikę dvaro rūmai, oficina, pieninė, bravoras, sandėlis. Iki XIX a. antros pusės dvaro pastatas buvo vienaukštis, klasicistinio stiliaus. Rūmuose buvo 26 įvairios paskirties, formos ir dydžio patalpos. Rūmus supo 2 ha ploto angliško stiliaus parkas. Čia buvo daug meno kūrinių, per 5 tūkst. tomų biblioteka. Šiuo metu dvarą valdo jį atgavusi Bogdano Komaro anūkė Nijolė Milaknienė. Buvusi Palėvenės dvaro sodyba yra saugoma valstybės nekilnojamoji kultūros vertybė.

Užsuksime apžiūrėti Noriūnų dvaro. Pirmą kartą dvaras istoriniuose šaltiniuose paminėtas 1559 m. Dvaras priklausė Naruševičiams, Radziminskams, Abramavičiams, Stachovskiams, Bucholcams, Oginskiams, Tiškevičiams, Venclovavičiams ir Adomoniui. 1921 m. šiame dvare įvyko poeto K. Binkio ir paskutinio dvaro savininko J. Adomonio sesers Pranciškos Ievos vestuvės. Noriūnų architektūros ansamblis, kurį sudaro dvaro rūmai, kumetynas, ūkiniai pastatai ir parkas, yra valstybinės reikšmės paminklas. Neįprasto T raidės plano Noriūnų dvaro rūmų architektūrai būdinga klasicizmo ir manierizmo detalės.

Užsuksime į Kupiškį. Ekskursijos po miestą metu apžiūrėsime Kristaus žengimo į dangų bažnyčią, vieną didžiausių šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje, miesto centrą, kuriame skulptoriaus H. Orakausko mažosios architektūros formos, skulptūros ir skulptūrėlės stebėtinai pagyvina miesto veidą bei suteikia ypatingo jaukumo. Pamatysime pačią sunkiausią, 1.5 tonos sveriančią, skulptūrą.

Po pažinties su jaukiu Kupiškio miesteliu ir jo grožybėmis vyksime į Uoginių kaimą, kurį garsina Adomo Petrausko muziejus. Šis šviesuolis visą gyvenimą savo sodyboje kaupė etnografines senienas, o taip pat gamtos kūrinius, tokius, kaip kelmai, akmenys, prieš mirtį šis lobynas buvo padovanotas savivaldybei. Muziejuje išvysite originalų pastatą – medinį bokštą, kuris iškilęs ant didžiulių neįkastų į žemę akmenų. Viduje rasite daug istorijų ir amatininkų darbų.

Po nepaprastos pažinties su Uoginių kaimu mūsu lauks smagi šventė. Pirmiausiai prisiminsime apie Adventą, Kūčias, Kalėdas, jų senąsias tradicijas. Pagal senąsias tradicijas pinsime Advento vainiką, netgi pasipuošime eglutę – grįžę namo galėsime namiškius nustebinti naujais puošimo ir vainikų pynimo įgūdžiais besirengdami šventėms… Artėjant vienai gražiausių švenčių – Kalėdoms, neretai imamės už galvos – ką reiks pasigaminti Kūčių vakarienei? Šie metai bus kitokie, nes idėjų Kūčių vakarienei galėsime pasisemti tikroje puotoje, kuri mūsų lauks. Ragausime visus 12 tradiciškų patiekalų ir rinksimės sau skaniausius, o atėjus šventėms nustebinsime šeimos narius naujais, o gal jau primirštais receptais.

Sočiai prisiragavę tradicinių Kūčių patiekalų ir kupini gerų įspūdžių grįšime į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu. .
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Palėvenės dvare – apie 2 Eur/asm.
 • Adomo Petrausko muziejaus lankymas ir ekskursija – 1 Eur/asm.
 • Kūčių programa – 15 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.