Kaišiadorių kraštas: Žiežmariai, Guronys ir žaslietiškas kugelis!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į dar netyrinėtą, tarp keturių sostinių, Neries ir Nemuno apjuostą, plytintį – Kaišiadorių rajoną, susipažinsime su ypatingų formų bažnyčiomis, apžiūrėsime paslaptinguosius Žiežmarius, susišildysime gerdami karštą arbatą ir skanaudami savo pačių keptą kugelį!

Keliausime į Žiežmarius. Manoma, kad miesto pavadinimas yra hidroniminės kilmės: į vakarus nuo miesto į Strėvą įteka jos kairysis intakas – Žiežmara (arba Žiežmarė). Susipažinsime su miesteliu ir jo grožybėmis – centrinė miestelio dalis – urbanistikos paminklas, nes išsaugojo senuosius bruožus – gatvių tinklą, turgaus aikštę, ties kuria tankiai išsidėstę amatininkų ir pirklių namai. Mus pasitiks aikštėje stovintis Laisvės paminklas. Sužavės dabartinė neogotikinio stiliaus bažnyčia pradėta statyti 1914 m. Pamatysime žaviąją Žiežmarių sinagogą, statytą maždaug XIX a. viduryje – šiuo metu viena iš trylikos išlikusių medinių sinagogų. Pavažiavus dar toliau, miestelio pakraštyje stovi išlikę Žiežmarių dvaro rūmai, statyti 1858 m.

Ištyrinėjus Žiežmarius, mūsų lauks pažintis su Kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviške Guronyse, Rožinio slėpinių parku. Antrasis Lietuvos kardinolas itin brangino Rožinio maldą, todėl šio garbingo ganytojo atminimas buvo įamžintas Rožinio slėpinių keliu Guronių kaime. Parke pastatytos 5 koplytėlės su freskomis, vaizduojančiomis scenas iš Biblijos bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statula, koplyčia. Veikia rekolekcijų namai, rožinių ekspozicija. Parke išlikęs senas medis žymi kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškės sodybos vietą.

Keliaujame į Žaslius, kur mūsų lauks pietūs. Edukacinės programos metu dalyviai ruošia tarkę. Ją pila į indus (britvanus), kuriuos pašauna į iškūrentą krosnį. Kepant kugeliui, ruošiamas padažas, dalyviams pasakojama apie tradicinius lietuvių patiekalus, kugelį, jo kilmę. Taip pat atskleidžiama „Žaslietiško kugelio“ išskirtinumo paslaptis. Iškepus kugeliui, jis degustuojamas. Pasivaišinsime amatų centro darbuotojų rinkta ekologiška žolelių arbata.

Atvyksime į žaviuosius Kaišiadoris. Ištyrinėsime miestą ir jo paslaptis. Paradoksalu, bet XX a. pradžioje Kaišiadoryse dar nebuvo bažnyčios, ji neatsirado ir vėliau. 1913 m. pradėjus statybos darbus, juos teko nutraukti – prasidėjo pirmasis pasaulinis karas. Vokiečių kariams pagrobus visas statybines medžiagas, statybos užsitęsė, o įkūrus naują vyskupiją, maldos namai buvo pabaigti pastačius ne bažnyčią, o katedrą. Statybos baigtos 1932 metais. 2015 m. katedroje duris atvėrė Dievo gailestingumo koplyčia, čia yra saugomos Šv. Jono Pauliaus II ir Šv. Faustynos relikvijos. Katedros kriptoje palaidotas arkivyskupas Teofilius Matulionis ir vyskupas Juozapas Kukta.

Kupini gerų įspūdžių keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškės ekskursija – auka apie 1 Eur/asm.
 • Edukacinė programa „Žaslietiško kugelio“ kepimas – 7 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.