Joniškio sinagogos, Žagarės dvaras ir Mūšos tyrelio pažintinis takas!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame pakeliauti po Žiemgalių kraštą – susipažinti su Joniškiu ir jo istorija, sinagogų kompleksu, pasivaikščioti Mūšos tyrelio pažintiniu taku kartu su pelkynų Laume ir susipažinsime su maža, bet gražia Žagare, kuri turi vieną įspūdingiausių dvarų visoje Lietuvoje…

Vykstame į šiaurės Lietuvą, pietinėje Žiemgalos teritorijoje išaugusį Joniškio miestą, kurio gyventojai vadina save žiemgaliais, pasižyminčiais ištikimybe tradicijai ir tvirtais principais. Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad net 110 metų praėjus nuo žemaičių krikšto vyskupas Jonas keliaudamas per šį kraštą aptiko, kad vietiniai garbina Perkūną, ugnį, žalčius ir kitas pagoniškas dievybes. Vyskupui tokie juokai nepatiko – jis įsakė statyti bažnyčią ir nepasikuklino maištininkus pavadinti savo vardu – joniškiečiais. Miestelio bažnyčios bokštas pasitinka visus atvykstančius. Joniškis – Latvijos ir Lietuvos pasienio miestas, todėl miestiečiai buvo vaišingi – turėjo per šimtą karčiamų, kuriose patys linksminosi, sutikdavo ir išleisdavo pakeleivius, buvo pakantūs kitataučiams.

XX a. trečiajame dešimtmetyje Joniškyje ketvirtadalis miestelio gyventojų buvo žydų tautybės, todėl Joniškis didžiuojasi išlikusiu unikaliu dviejų mūrinių sinagogų kompleksu: Baltąja ir Raudonąja sinagogomis, kuriose išgirsime daug įdomių istorijų, įsitikinsime, kad iš Joniškio ne tik Rygą, bet ir visą Pasaulį galima lengvai pasiekti.

Kelionę vainikuos pasivaikščiojimas po pelkę Mūšos tyrelio pažintiniu taku. Bristi kemsynais tikrai nereikės, nes ši pelkė turi vieną ilgiausių medinių takų Lietuvoje, kuris veda per išskirtinę aukštapelkę apie jos formavimąsi, augmeniją ir gyvūniją, mitologiją ir legendas jums papasakos pakeliui sutikta pelkių Laumė. Mūšos tyrelio Laumė jus noriai įsileis į savo ramybės oazę – Laumės sodybą prie Mūšos tyrelio. Aprodžiusi savo buitį, būtinai pasiūlys pasistiprinti ir paragauti žiemgališkos pelkių putros.

Po pietų važiuojame žiemgalių žeme link Žagarės, kur kažkada stovėjo garsioji Raktės pilis. Per miestelį teka Švetės upė, kuri skiria miestelį į dvi dalis – Senąją ir Naująją Žagarę. Tik žagarų brasta jungė šias atskirtas gyvenvietes – todėl ir vadina Žagare. Pasivaikščiosime po Žagarę. Miestelis garsėja ne tik „vyšnių festivaliu, bet ir XIX a. rusų grafo, dekabristo D. Naryškino Žagarės dvaro ansamblio rūmais. Žagarės dvaras – viena didžiausių išlikusių dvarų sodybų Lietuvoje. Sodybos centre – klasicistinio stiliaus rūmai, pasižymėję prabanga ir puošnumu, greta jų puošnios arklidės, maniežas, na o 63 ha angliško stiliaus Žagarės parkas – vienas puošniausių ir architektūriniu požiūriu įdomiausių parkų Lietuvoje. Nuostabi vieta pasijusti tikru ponu.

Vakare vykstame namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Sinagogų kompleksas su gidu – 2,5-4 Eur/asm.
 • Žagarės dvaro ansamblis (regioninio parko lankytojo bilietas) – 1 EUR/asm; ekskursija po Žagarės dvarą ir Žagarės miestą – apie 2 Eur/asm (priklauso nuo grupės dydžio).
 • Pažintinis žygis Mūšos tyrelyje – apie 3 Eur/asm (priklauso nuo grupės dydžio).
 • Pietūs – apie 3 EUR/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.