Į Lenkiją ieškoti Mindaugo karūnos: Gdanskas, Sopotas, Malborkas

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame leistis į magišką nuotykį po karališkąją Lenkiją ir ne tik pasigrožėti miestu ant vandens – Gdansku, gražiausiu Lenkijos kurortu Sopotu bei karalius menantį gražųjį Malborką, bet ir surasti dingusią Mindaugo karūną!

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena yra svarbi Lietuvos valstybingumo istorijos dalis. Mindaugo karūnacija ir prieš tai įvykęs krikštas pakylėjo Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę kitų valstybių akyse – Lietuva nebebuvo pagonių kraštas. Tačiau po Mindaugo mirties svarbiausias jo valdymo atributas – karūna simbolizuojanti iš Dievo gautos valdžios ženklą, karaliaus didybės ir galybės simbolį – paslaptingai dingo. Sklando gandai, jog ją galima rasti Lenkijoje, juk Lenkija ne šiaip vadinama valdovų šalimi.

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Keliaujame per kaimyninę Lenkiją.

Karūnos paieškas pradedame atvykdami į vieną seniausių ir gražiausių šiaurinės Lenkijos miestų – Gdanską. Apsigyvename viešbutyje. Trumpas poilsis, galimybė pavalgyti. Prasideda pažintis su žaviuoju Gdansko miesto senamiesčiu. Praeisite Karališkuoju keliu, kuris veda pro miesto vartų kompleksus: Aukštutinius, kurie kadaise buvo pagrindiniai miesto vartai, prie kurių pasitikti garbingiausi miesto svečiai, Auksinius – ant kurių fasado matomos figūros, reprezentuojančios gerąsias Gdansko gyventojų savybes ir Žaliuosius – buvusią karalių rezidenciją, kurioje šiandien rasime Nacionalinį muziejų. Toliau centrinė Ilgojo turgaus gatvė, atlikusi pagrindinio miesto turgaus vaidmenį. Akį trauks 1633 m. pastatytas Neptūno fontanas liudijantis uostamiesčio statusą yra vienas pagrindinių miesto simbolių, vietiniams gyventojams jis toks brangus, jog Antrojo pasaulinio karo metais su kitais ypatingos reikšmės objektais jis buvo išmontuotas ir paslėptas. Po to dėmesį prikaustys prabangūs pirklių brolijos Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai. Negalima pamiršti ir kitų įspūdingų objektų: Šv. Marijos bažnyčios – didžiausios iš plytų sukonstruotos katedros Europoje, kurios bokštas siekia 77 metrų aukštį, tad šventovė – neblogas orientyras paklydusiems turistams (ji išsiskiria dar kai kuo – katedroje esantis astronominis laikrodis, dekoruotas biblinėmis figūromis, rodo ne tik mums įprastą laiką, bet ir pasninko datas ir Mėnulio fazes). Bus galimybė paplaukioti tikru piratų laivu, nuo denio gėrėsimės įspūdingos krantinės vaizdais, kuri yra ne tik turistų, bet ir miestelėnų mėgstama pasivaikščiojimų vieta*. Po ekskursijos mūsų lauks laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Gdansko priemiestį Olivą, kuris garsėja savo parku su alpiniais sodais (įvestais nuo 1920 m.), žiemos sodais, vandens kaskadomis, taip pat nuostabia medžių alėja, užimančia net 17 akrų plotą. Parko lankytojus kviečia į vidų ilgiausia Lenkijoje Rokoko stiliaus Oliva ketedra (XIII a) (tai buvo Pamario kunigaikščių laidojimo vieta)*.

Toliau karūnos paieškas tęsime vykdami į svarbiausią Lenkijos kurortą, poilsio ir jūros miestą – Sopotą – dar vadinamą neatrastu Lenkijos perlu. Aplankome ilgiausią (511 metrų) Baltijos jūroje molą. Po to pasivaikščiosime pagrindine Monte Cassino alėja. Čia taip pat pamatysime unikalų, įdomios lyg iš pasakos atsiradusios statybos Kreivą namą, kuris pritraukia minias smalsuolių. Laisvas laikas Sopote. Vakare vykstame link nakvynės vietos (pageidaujant galimas sustojimas prekybos centre 1,5 – 2 val ). Po dienos pilnos įspūdžių nakvynė viešbutyje.

3 diena. Papusryčiaujame viešbutyje ir iš jo išsiregistruojame. Vykstame į *Malborką. 1274–1457 metais Malborkas (Marienburgas) buvo Kryžiuočių ordino sostine. Tai didžiausia Europoje viduramžių pilis, įrašyta į UNESCO Pasaulio kultūrinio paveldo sąrašą. Būtent šioje pilyje XIV a. buvo kalintas Lietuvos Didysis Kunigaikštis Kęstutis. Pilis saugo daugybę praeities paslapčių – joje gali būti netgi paslėpta ir Mindaugo karūna. Po dienos pilnos įspūdžių vėlai vakare grįžtame namo.

Registracija tel. +370 637 53 161

Reikalingi dokumentai:
LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas po kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pastaba.
Lankomų objektų skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Už vienvietį kambarį taikomas papildomas mokestis.

Kelionių programos gali būti koreguojamos pagal užsakovo pageidavimus.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

3

Į kainą įskaičiuota
 • Kelionė turistinu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota
 • Mokamiems objektams pažymėtiems (*) turėti ~ 40 €
 • Sveikatos draudimas kelionei nuo 3 Eur/asm.
 • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos