Dreverna, Aukštumalos pelkė, plaukimas laivu ir gardi degustacija!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame vykti į pažintinę-degustacinę kelionę Mažosios Lietuvos keliais!

Atvykstame į Dreverną. Tai senas žvejų kaimas, minimas nuo 1253 m. ir įsikūręs Kuršių marių pakrantėje prie Drevernos upės žiočių. Prie Drevernos upės beveik 300 metų, veikė didelis žuvų turgus – Strykis, sutraukdavęs daug žvejų ir pirklių. Šiandien šis žvejų kaimelis po rekonstrukcijos yra tapęs vienu didžiausiu konkurentu kitoms Lietuvos vasaros sostinėms. Jono Gižo etnografinėje sodyboje susipažinsime su laivų gamyba ir legendinio šio amato meistro Jono Gižo palikimu; linksminsimės krašto folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“, sodybos kiemelyje ragausite unikalią dreverniškių žuvienę. Skanausite Mažosios Lietuvos desertą – „gliumzinį“ (varškės) pyragą, „kafiją“ (cikorijos gėrimą). Degustuosite Klaipėdos krašto vietinio vyndario „MEMEL Wine“ vyno.

Keliausite į Drevernos mažųjų laivų uostą. Plaukiosite laivu po Kuršių marias. Grįžę iš Drevernos apžvalgos bokšto (15 m) apžvelgsite Drevernos apylinkes, mirusias kopas (Naglių gamtinį rezervatą) taip, kaip kadais čia žvelgė milžinai…

Keliaudami pamatysite Vilhelmo kanalą. Norint apeiti pavojingą „Ventės rago kampą“, XIX a. vid. buvo suplanuota statyti 25,3 km ilgio kanalą tarp Minijos, Drevernos ir Smiltelės. Jis pavadintas tuometinio Prūsijos karaliaus, kuriam šis kraštas ir priklausė, Vilhelmo I vardu. Kanalo statybos tikslas kadaise buvo apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose. Kanalą kasė vietos gyventojai ir tik paskutiniais metais, siekiant paspartinti kasimo darbus buvo atsiųsti prancūzų karo belaisviai.

Pasigrožėję žavingąja Dreverna tęsime savo kelionę į kitą nepaprastą objektą – ilgiausią kabantį tiltą visoje Lietuvoje. Lankupių kabantis tiltas – tai 130 m ilgio, 1,4 m pločio metalinis lentomis dengtas tiltas per Miniją Lankupių kaime, jungiantis Klaipėdos ir Šilutės rajonus. Pripažintas ilgiausiu kabančiu tiltu Lietuvoje. Pastatytas 1900 m., remontuotas 2000 ir 2014 m.

Apžiūrėję ilgiausią tiltą Lietuvoje keliausime patyrinėti nepaprasto gamtos stebuklo – Aukštumalos pelkės. Pasivaikščiosime per ją vedančiu Aukštumalos pažintiniu taku – paslaptinga vieta, kurioje keliautojai turi retą galimybę susipažinti su visame pasaulyje žinoma aukštapelke ir sužinoti apie jai būdingus augalus bei gyvūnus, pamatyti kraštovaizdį, patirti savitą ir nepakartojamą pelkės grožį bei suprasti, kad pelkė – tai ne tik žliugsintis telkinys su bedugniais ir klastingais turistų tykančiais akivarais, bet ir vienas iš nedaugelio dar likusių prieglobsčių itin retiems augalams ir gyvūnams.

Pakeliavę Mažosios Lietuvos keliais vyksime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • J. Gižo etnografinė sodyba, folkloro programa „Į žvejus eisiu“, žuvienė, desertas „gliumzinis“ ir „kafija“, „MEMEL“ vyno degustacija, plaukimas laivu – apie 23 Eur/asm.
  • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.