Akmenės kraštas ir žygis Kamanų gamtiniame rezervate!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame pasinerti į nuotykius ir apsilankyti žavingame Papartynės slėnyje, pasigrožėti panorama iš Papilės bokšto, išvysti spalvingą drugelių kolekciją bei pakeliauti po Kamanų gamtinį rezervatą!

Pirmiausiai aplankysime Papartynės slėnį, kur nuo senų laikų vešliai augo ir tebeauga daug paparčių, jau nuo 1867 metų veikė vandens malūnas, kartu gaminęs ir elektros energiją, pjovęs medienos lenteles (malksnas). Jame buvo fabrikinės gamybos turbina, dvi poros girnų, pitlius. Besidomintiems geologine ir istorine krašto praeitimi verta užsukti į Papartynės slėnį, dar ir dėl to, kad patys be didesnio vargo galime susirasti unikalių suvenyrų iš amžių glūdumos-fosilijų- prieš 150 mln. metų gyvenusių gyvūnų suakmenėjusių liekanų. Būtent, Ventos upės krantuose, turime unikalų objektą – uolienas, kurių amžiaus daugiau nei 160 mln. metų. Čia randami suakmenėję ir virtę fosilijomis tų laikų gyviai. Atodangą lankė ir geologinę sandarą nagrinėjo įvairiausių pasaulio šalių mokslininkai. Manoma, jeigu kada nors Lietuvoje bus aptikta dinozaurų liekanų, labiausiai tikėtina, kad tai atsitiks Akmenės regione…

Toliau vykstame į Papilę, aplankome 15m aukščio apžvalgos bokštą, susipažįstame su šio krašto istorija ir žymiais žmonėmis.

Atvyksite į Viekšnius. Ekskursijos metu apžiūrėsite miestelio vertybes – paminklus, sužinosite apie miestelio istoriją, čia gyvenusius įdomius žmones bei jų palikimą. Kitas maršruto objektas įspūdingas Viekšnių vandens malūnas. Viekšniuose viena iš labiausiai lankomų vietų – senasis vandens malūnas, kuris yra technikos paminklas. Jį 1897 m. pastatė Pranciškus Lengvenis. Malūne buvo sumontuotos dvejos girnos, kruopų šatrai, piklius, milo vėlimo įrengimai. Verslas davė pajamų, tad 1920 m. malūne buvo įrengti valcai, 1925 m. – vilnų karšykla ir verpykla, atnaujinta milo vėlykla, po 1928 m. sumontuotas generatorius, tiekęs miesteliui elektrą. Į malūną galima pažvelgti ir iš kitos Ventos upės pusės, į kurią persikelti galima čia pat esančiu kabančiu tiltu per Ventą.

Atvykus į Akmenę, išgirsite miestelio istorijos apžvalgą, lankysite krašto muziejų. Muziejuje yra įdomi mineralų ir fosilijų kolekcija, taip pat eksponuojama didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje. Akmenės krašto muziejuje saugoma ir eksponuojama vieno žinomiausių Lietuvoje dieninių drugių kolekcionieriaus Boriso Izenbeko (1910-2006) kolekcija. Lietuvos zoologas, biomedicinos mokslų daktaras Povilas Ivinskis teigė, kad saugoma kolekcija yra didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje. B. Izenbeko kolekcijoje yra apie 5000 dieninių drugių iš viso pasaulio (ekspozicijoje šiuo metu – arti 2000). Keliolika kolekcijoje esančių eksponatų rūšių yra ant išnykimo ribos ir dabar pasaulyje griežtai saugomi.

Toliau keliausime į nepaprasto grožio Kamanų gamtinį rezervatą. Kamanos yra vienas iš nedaugelio ne tik Lietuvos, bet ir Europoje dar mažai kultūros paliestas gamtos kampelis, išsaugojęs savo prigimties primityvumą. Pasigrožėsime vaizdingomis Kamanų pelkės plynėmis ir salomis, aplinkui besidriekiančiais miškais. Kartu su rezervato gidu pasivaikščiosime pažintiniu taku bei susipažinsime su rezervato istorija.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Akmenės krašto muziejus – 5 Eur/asm., senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems – 3 Eur/asm.
 • Ekskursija Kamanų gamtiniame rezervate – apie 2 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.